Косівську кераміку можуть внести до ЮНЕСКО

11/12/2019

Косівська мальована кераміка може поповнити репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Наразі делегація з Косова перебуває у Боготі, де незабаром відбудеться засідання 14-ї сесії Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини. 

Гуцульська кераміка — традиційний народний гуцульський промисел, один з видів кераміки. Гончарні вироби: різноманітний посуд, дитячі забавки, сувеніри, пічні кахлі, декоративні плитки.

Розпис був важливою частиною роботи. Техніка виготовлення гуцульської кераміки — "ритування" або "гравіювання" — це розпис покритого білою глиною і підсушеного виробу. Після першого випалювання у гончарній печі на виріб наноситься розпис зеленою, коричневою, жовтою, рідше синьою фарбами. Виріб покривається прозорою глазур’ю і випалюється вдруге. Така техніка є унікальною і єдиною у світі.

За останні десятиліття стрімко відроджуються традиції орнаментики давніх майстрів. В орнамент майстрів нині, як і в минулому, вплітаються рослинні елементи, а також зоображення птахів і звірів. Популярними стали сюжетні композиції, які відображають життя гуцульського народу.

 

 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі