Конференція в Чернігові: арт-урни, скайп-бабусі та активні матусі

25/06/2014

23-24 червня у Чернігові відбулася конференція "Сила єдності", яку організувала громадська організація Центр гуманістичних технологій "АХАЛАР".

Формат заходу, в більшій мірі, передбачав презентацію соціальних ініціатив представниками громадських організацій з різних міст України: Києва, Львова, Дніпропетровська, Чернігова, Херсону, Вінниці, Сум, Добропобілля (Донецька область), Кіровограду. 

Проект "URNA", ініціатор Олексій Заярний (м.Дніпропетровськ) 

Ініціатива має на меті створення та встановлення в місті ексклюзивних урн для дрібного сміття та недопалків. Наразі встановлено 8 креативних урн в центральній частині Дніпропетровська (проспект Карла Маркса і Набережна Перемоги).

За словами Олексія, ідея народилася після того, як у 2012 році в результаті серії вибухів у центрі міста були прибрані всі урни. Мешканці кидали сміття, зокрема, недопалки просто на землю. Саме тоді хлопець вирішив хоч якось посприяти благоустрою рідного міста.

"Найскладнішим в активізації громади було змусити людей повірити в успіх даного проекту", - говорить Олексій.

Здається віра хлопця в успіх ініціативи передалася іншим: допомагали йому місцеві молоді художники; фінансову допомогу у вигляді гранту від Фонду Чарльза Мотта надала організація "АХАЛАР". 

"Зв'яжемо разом теплоту", ініціаторка Анна Моргун (м.Вінниця)

Мета проекту - налагодження комунікації різновікових людей, обмін досвідом, подолання самотності та соціальної ізоляції. Цільвова аудиторія - люди "третього віку" та вихованці дитячих інтернатів м.Вінниці. 

За словами вінничанки, 80% людей, які долучаються до проекту - самотні люди (як пенсіонери, так і діти з інтернату), яким у житті не вистачає спілкування, уваги та почуття значущості.

 

На конференції Аня презентувала один з напрямків проекту - "Університетет "Третій вік", який передбачає навчання людей поважного віку азам роботи на комп'ютері та в Інтернеті. По закінченню занять, учні вміють друкувати на комп'ютері, отримувати та відправляти електронні листи, користуватися скайпом, тощо.

"Я зовсім не відчуваю себе пенсіонеркою", - ділиться своїми враженнями одна з підопічних університету.

"Університет дружній до сім'ї", ініціатива на базі Сумського державного університуту, який представив Юрій Петрушенко

Проект реалізується Сумським державним університетом за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Основна мета проекту – сприяння гендерній рівності, поширення практики створення у вищих навчальних закладах України рівних можливостей для здобуття професії молодими матерями-студентками.

До кінця 2015 року передбачається залучити до проекту ВНЗ з усіх областей України.

 

Громадська організація "Територія мам", голова Валентина Ткачук (м.Вінниця)

Місія організації - популяризація сімейних цінностей в українському суспільстві.

У рамках своєї діяльності члени організації проводять Свято батьківства, Акцію в підтримку грудного вигодовування, проект Бізнес-мама - це реальність, Сімейні бали, Матусині вечірки та багато інших ініціатив.

 

 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі