Кадилак Преслі, папамобіль, лімузин Кеннеді вже у Києві

16/03/2014

У Києві (бульвар Шевченкa, 1-Б) знаходиться Музей історії автомобілів, де зібрана колекція радянських автівок, екіпажі, карети, авто всесвітньо відомих людей, королів і президентів, міський та будівельний транспорт, автомобілі з кінофільмів, спортивні, пожежні, гоночні і багато інших.

Зокрема, в музеї можна побачити автомобілі світових знаменитостей (рожевий Кадилак Елвіса Преслі, папамобіль Папи Римського Іоанна Павла II), лімузини королів і президентів (Руссо-Балт Царя Миколи II, Лінкольн Кеннеді, ЗіС Сталіна, Мерседес Гітлера), автомобілі з кінофільмів (Місце зустрічі змінити не можна, Операція И, Діамантова рука, Назад у Майбутнє, Хресний батько), серію автомобілів Бетмена, Джеймса Бонда і навіть автомобіль Дракули у вигляді труни.

Також колекцію вітчизняних автомобілів - повну лінійку "Жигулів", "Волг" і "Чайок", машини Олімпіади-80, радіо-локаційні станції, стартові ракетні установки, машини випускалися на київському заводі Арсенал, урядові ЗІЛи, машини КДБ. Серед унікальних експонатів - запорожець-лімузин, автомобіль у вигляді лебедя зроблений на замовлення багатого підприємця з Калькутти, танк із міді ручної роботи вагою 10 кг і багато іншого.

Музей має два зали, усього до уваги гостей - 45 стендів та понад 5 тис. моделей авто.

Ініціатива створення належить трьом учасникам київського клубу колекціонерів автомобільних моделей - Валерію Улибушеву, Володимиру Сороколат і Дмитру Альтерману. За їх словами, дві третини наявних екземплярів уже не виробляються. Щодо вартості експонатів, то, наприклад, ціна моделі, яка супроводжувала спортсменів під час несення олімпійського вогню у 1980 роцi дo Moскви, нa aукціонi сягає 1 500 у.о.

Вартість вхідного квитка - 15 грн.

 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі