Jump-in - велорикша по-луцьки

17/09/2015

22-річний лучанин Микола Воляник змайстрував перше у місті таксі-велосипед.

Над ідеєю розмірковував понад два роки, ознайомився з конструкціями популярних у багатьох країнах Азії велорикш, однак, побачивши певні недосконалості, вирішив спроектувати велотаксі самотужки.

Цінними виявилися знання та вміння Миколиного батька, майстра по металу, спільно з яким уже зробили три велокарети.

Рама, кабіна, гальма, дах, амортизаційна система, спеціальний пристрій, який керує усіма габаритами - зручна і комфортна карета готова. Вартість одного велотаксі - близько 3000 дол.США (без врахування роботи).  

У планах Миколи - обладнання велотаксі GPS-навігацією, створення можливості замовлення послуги через Інтернет, встановлення електродвигуна, який працював би на сонячних батареях.

Велотаксі розраховане на двох дорослих людей (240 кг велорикша витримує без проблем), для прогулянки містом може розмістити одного дорослого і двох дітей.

Що стосується вартості, Микола запевняє, що такий транспорт буде доступним як для лучан, так і гостей: "Коли запрацюємо як повноцінне таксі, по місту будемо брати 15 гривень за посадку, 5 гривень – за кілометр дороги".

Наразі хлопець шукає інвесторів, які б підтримали його ідею створення повноцінної мережі велотаксі та допомогли фінансово вдосконалити транспорт. Вже й бренд готовий - "Jump-in", з англійської "застрибуй".

Джерело


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі