Харків'янка отримала Red Dot Design Award 2015 - "оскар" у промисловому дизайні

08/06/2016

Кумедні бульдоги і стильний мерехтливий бублик - так нетривіально виглядають портативні блутуз-колонки, які 32-річна харків'янка Катерина Соколова розробила для французької компанії Jarre Technologies. Власником компанії є один з піонерів електронної музики, всесвітньо відомий французький музикант Жан-Мішель Жарр, інформує 2day.kh.ua.

Шість років тому Катерина виклала свої роботи на сайті behance - ресурс для художників і дизайнерів, на якому роботодавці шукають працівників.

"Я розмістила своє портфоліо і концепт навушників з блутуз-гарнітурою - проект брав участь в європейському конкурсі, але не переміг. І несподівано журналісти різних світових видань передрукували мою роботу. На одному зі спеціалізованих сайтів мої навушники побачили представники компанії і запропонували співпрацювати", - каже Катерина.

Через півроку роботи, дизайнер познайомилася і з власником бренду.

Однією з найвідоміших моделей, яку Соколова розробила для Jarre Technologies, стала блутуз-колонка AeroTwist. Портативний виріб, вагою не більше 1 кг, схоже на блискучий бублик, який легко змінює форму і видає дуже потужний і кристально чистий звук. Колонка так сподобалася європейським шанувальникам сучасного мистецтва, що Катерину нагородили однією з найпрестижніших нагород у промисловому дизайні Red Dot Design Award 2015.

Утім, на дизайні електроніки Соколова вирішила не зупинятися. Дівчина почала співпрацювати з французькою компанією Forestier, яка спеціалізується на освітленні, і вже презентувала колекцію ламп з українськими етнічними мотивами. Дизайнерка надихнулася солом'яним «павуком» - плетеним оберегом, яким за традицією прикрашали хати.

"Українські дизайнери повинні зрозуміти, що ринок глобальний і відкритий для всіх, головне - здібності. Не варто комплексувати, думати, що хтось крутіше нас - насправді все залежить від особистості. Європейські колеги жваво відправляють свої ідеї виробникам, а наші дизайнери або не знають про таку можливість, або недооцінюють свої здібності. Потрібно пробувати і виходити на світовий ринок", - радить Катерина.

Фото: Катерина Соколова.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі