Гучнославна вистава про Майдан їде у світове турне

24/02/2016

Марко і Марічка зустрілися на Майдані під час протестів  2014 року. За один рік вони створили унікальну інтерактивну мультимедійну виставу, базовану на їхньому персональному переживанні подій революції та війні на Донбасі.

Фолк-опера "Counting Sheep" ("Рахуючи овечок") - нестандартна вистава, яка була презентована тогорічного серпня на "SummerWorks International Performance Festival" у Торонто (Канада), одразу здобула найвищу оцінку театральних критиків. Одна з провідних газет “Torontoist” писала: "Ця вистава максимально наближує глядача до переживань революції без необхідності ризикування своїм життям".

Протягом вистави публіка пригощається майданівською гречкою, бутербродами, борщем та варениками. Вони будують барикади з шин, жбурляють бруківку у "Беркут" та перетворюють стіл, за яким вони щойно їли, на щити для самозахисту.

Актори - музиканти всесвітньо відомого канадського гурту "Lemon Bucket Orkestra" співають, грають та танцюють українські старовинні народні пісні та танці, більшість з яких - репертуар фольклорного гурту "Божичі" (Марічка була членом гурту протягом 16 років).

"У цій виставі немає ані монологів, ані діалогів, ані головних героїв", - каже Марко Марчик, українець за походженням, лідер зухвалого та запального панк-фолк бенду, до складу якого входять 12 музикантів. - "Цю історію передано через "стрибаючі" непрофесійні кадри, зняті звичайними людьми, спроектовані на трьох великих екранах навколо публіки. І саме публіка є головним героєм".

"Ми вирішили, що саме через народну музику можна найглибше передати суть подій та людських переживань, які відбувалися під час революції. Бо українці вже пережили не одну війну і відображали свої радощі та трагедії саме у народних піснях", - каже Марічка Марчик, відома співачка, співавтор та музичний директор вистави, яка навчила канадських музикантів співати українські традиційні пісні.

Вистава одразу здобула шалений успіх у театральних колах. Саме тому вже у 2016 році її хочуть бачити найвідоміші театри та фестивалі світу - у Торонто, Дублині, Едінборо, Празі, Лондоні та Чикаго.

У 2017 заплановано показ "Counting Sheep" у Нью-Йорку, Калгарі, Ванкувері та Монреалі. Наразі є у планах поставити виставу в Україні і автори шукають можливість це здійснити.

Крім вистави "Counting Sheep" Марко та Марічка мають великий гастрольний тур з "Lemon Bucket Orkestrа" , організовують майстер-класи з українського традиційного співу та танцю у Канаді та займаються волонтерською підтримкою бійців на Сході України, медиків та українсько-канадської організації  з тактичної медицини "Patriot Defence". Також вони розпочали новий спільний музично-театральний відео-проект "Balaklava blues", який наразі представляє собою літературний блог, доки проект готується до виходу у світ.

Фото - Christopher Johnson


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі