Глобальна мережа піарників просуватиме інтереси України по всьому світу

02/11/2015

"Світ дає Україні срібло, а Україна може дати світові золото", - Богдан Гаврилишин.

Як протистояти пропаганді Кремля по всьому світу? Яким чином використати потенціал, капітал, ресурси та контакти діаспори для підтримки України на стадії реформ та формування міжнародного іміджу країни? Що потрібно зробити для того, щоб населення, де проживають українські громади, більше знали про Україну: її культуру, туристичний потенціал, інвестиційні можливості, тощо? На ці та інші питання намагалися відповісти учасники ІІ Форуму "Global Ukrainians", який відбувся 31 жовтня у приміщенні Києво-Могилянської Бізнес-Школи.

Організатором Форуму виступила міжнародна громадська організація Global Ukraine, мережа молодих, активних та високоосвічених українських лідерів-експатів, які проживають у США, Канаді, Австралії, Японії, країнах ЄС, Азії, арабського світу. 

"Майдан і війна показали величезний потенціал нових молодих українських закордонних лідерів і рухів, які зможуть осмислити та запропонувати сталу стратегію і нові механізми розвитку народної та культурної дипломатії", – зазначає засновниця Global Ukraine Foundation, ініціаторка та співзасновниця Форуму Віолета Москалу". – "Форум Global Ukranians був створений саме для налагодження системної та ефективної співпраці між громадами та волонтерськими рухами української діаспори по всьому світу, щоб ці механізми були найбільш ефективними".

Серед запрошених гостей були представники Міністерства інформаційної політики, Комітету майбутнього та Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва, міжнародних фондів, медіа, а також українських громад за кордоном.

Кожен з них коротко висловився щодо необхідності глобального, системного та об'єктивного інформування світової спільноти щодо України - як сучасних подій, так і перспектив їх розвитку, а також важливості створення єдиної інформаційної платформи, через яку українська діаспора могла доносити об'єктивну та корисну інформацію про Україну.

Артем Біденко, заступник Міністра інформаційної політики, розповів про інструменти, які відомство почало використовувати для ефективного висвітлення подій в Україні:
- мультимедійна платформа іномовлення, яка почала працювати 1 жовтня поточного року;
- оновлена версія інформаційного агентства "Укрінформ", яка зараз доступна шістьма мовами;
- телеканал UATV (новинний формат);
- три супутники.

"Ми також ведемо переговори з посольствами різних різних країн про отримання для каналу UATV доступу в їх кабельні мережі. Також у планах Міністерства створити портал 100мільйонів.org, який об'єднає українців по всьому світу", - додав він.

Про намір замість реклами транслювати на Ukraine Today 2-хвилинні ролики про Україну повідомила учасникам Форуму директор зі стратегічних комунікацій телеканалу Лада Рослицька.

 

Про зусилля державних органів влади в напрямку формування об'єктивного іміджу України у світі повідомила присутня на Форумі представниця Київського офісу Інституту Кеннена Катерина Смаглій. За її словами, у лавах вітчизняного МЗС планується створення цілого департаменту "Публічна дипломатія", який структурно буде складатися з трьох відділів: імідж, піар та культурна. Питанням іміджу й просування інтересів України за кордоном будуть займатися 6 осіб (раніше 2-3 співробітника).

Варто тут згадати про одну з останніх ініціатив МЗС - створення Фейсбук-сторінки "Культурна дипломатія від МЗС", яка запрацювала 1 листопада.

У контексті бізнес-дипломатії голова Фундації "Євромайдан-Варшава" Наталя Панченко закцентувала увагу на необхідності створення в Україні сприятливих умов для ведення бізнесу й зменшити потік бізнесменів, які залишають Україну задля пошуку кращих перспектив за кордоном: "У нас палка з двома кінцями: ми допомагаємо українським підприємцям вийти на ринок Польщі, але ніхто не може гарантувати, що за рік чи два вони не захочуть переїхати і вести бізнес там. Бо за один рік вони можуть збудувати у Польщі те, що не вдавалося їм зробити в Україні протягом десятиліть. Саме тому зараз ми маємо думати над тим, що робити, щоб український бізнес залишався тут, а не йшов в інші країни".

До панельних дискусій та презентацій змогли он-лайн долучитися представники українських громад у Пекіні, Брюсселі, Квінсленді (Австралія), Гвадалахарі (Мексика), Нідерландах. Кожен з них коротко розповів про діяльність українців, а також висловив готовність долучитися до мережі Global Ukrainians.

Так, учасники Форуму дізналися про:
- благодійні проекти й заходи на підтримку реабілітації військових, а також оперативну групу East StratCom з протистояння російській пропаганді, створеній в одній з інституцій ЄС (Українці "Брюссельщини");
- залучення Українського дому в Пекіні до перекладу китайською новин ІА "Укрінформ", а також зацікавленість до України з боку китайців;
- намір українського радіо у Квінсленді створити новий радіопроект та YouTube-канал, де фокусом будуть інтерв’ю з представниками австралійської діаспори;
- викриття маніпуляцій з боку Російської Федерації, недопущення друку карти України без Криму (Українська спільнота у Нідерландах).

Поряд з питаннями культурної та бізнес-дипломатії, учасники дійшли згоди щодо необхідності трансформації (а не реформування) всіх сфер життєдіяльності, розвитку економіки, покращення інвестиційного клімату та створення таких привабливих умов, щоб українці-експати захотіли повернутися на історичну Батьківщину.

Окреслюючи стратегію подальшої роботи, мережа Global Ukrainians зосереджуватиметься на реалізації чотирьох проектів:

- Global Ukraine Promo - просування української сучасної культури (фестивалі, подорожі, покази кінофільмів) та формування іміджу нової України загалом;

- Global Ukraine Business - сприяння просуванню експорту, а також залучення інвестиційних ресурсів на підтримку малого та середнього бізнесу в Україні;

Global Ukraine Academy - залучення глобальних українців, які працюють у різних вищих навчальних закладах, до створення нових освітніх програм;

Global Ukraine News - інформаційне агентство, яке доноситиме світові об'єктивну інформацію про Україну та протистоятиме російській пропаганді. 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі