Французький супутник з харківським теплообмінником

04/03/2016

Харківська компанія "FED" виграла тендер міжнародної компанії Thales Group на поставку теплообмінника для французького телекомунікаційного супутника.

Теплообмінник - елемент конструкції космічного апарату. Він призначений для акумулювання енергії, яка виділяється в процесі роботи систем супутника, при якій відбувається як нагрів, так і охолодження елементів апарату. У теплообміннику накопичується енергія і в потрібний момент вона передається іншим системам супутника. Головні переваги теплообмінника харківської розробки - мала вага і відсутність рушійних елементів.

Теплообмінник розробили на "FED" і в Національному аерокосмічному університеті ім.Жуковського. Ескізний проект повинен бути наданий замовнику в I кварталі 2016 року.

"Ми конкурували з компаніями з США, Німеччини, Франції; пройшли складний відбір і аудит, перевірки. Можна з упевненістю стверджувати, що українське аерокосмічне машинобудування виходить на європейський і світовий ринок", - заявив керівник компанії "FED" Віктор Попов.Вибір редакції
Більше відео
Коментарі