Французькі ескарго по-українськи

23/09/2015

До 2009 року Дмитро Бутенко володів підприємствами з продажу кондитерських виробів і невеликою металобазою; заощадження інвестував у нерухомість і землю. Проте фінансова криза у 2008 році змусила чоловіка замислитися над зміною бізнес-напрямку.

Спочатку думав організувати кролячу ферму, проте за підрахунками вийшло задорого.

Одного разу глянувши на равликів, які повзали по його двору, Дмитру прийшла оригінальна ідея - розводити й перероблювати виноградних равликів. До того ж, на той час таким бізнесом в Україні ніхто не займався.

М’ясо равликів не лише має вишуканий смак, але й надзвичайно корисне, адже містить багато вітамінів, амінокислот, а білка більше в півтора рази, аніж куряче яйце. До того ж він чудово засвоюється організмом. Натомість має надзвичайно мало жиру.
Є випадки, коли за допомогою слизу равликів люди лікували рани і опіки. Також відомо, що унікальний слиз цих молюсків використовують у косметології для омолоджувальних процедур і виробництва дорогих кремів.

Протягом двох років чоловік збирав інформацію, вивчав технологічний процес, вчився обробляти й готувати молюсків (класичний рецепт "равлики під бургундським соусом" Дмитро опановував рік). Перші $12000 інвестував в оренду приміщень та обладнання: холодильні камери, посуд для зберігання і приготування равликів.

Молюсків Дмитро завозив з Латвії, але з часом зрозумів, що українські равлики нічим не поступаються імпортним й налагодив постачання із Західної України.

Спочатку компанія "Еко Равлик" орієнтувалася лише на кінцевого споживача і рекламувала свій продукт домогосподаркам, роблячи акцент на тому, що він швидкий у приготуванні. Згодом налагодив співпрацю з київськими ресторанами та супермаркетами. Вартість равликів - близько 800 грн. за кілограм (в Європі делікатес 1800-2300 грн.). Найдорожча продукція - ікра равлики - коштує $1000 за кг. 

Сьогодні у виробничому портфелі компанії - чотири види равликів, найбільш популярна класична пропозиція - "равлик по-бургундськи". 

Нещодавно власник компанії "Еко Равлик" почав розвивати новий напрям - равлики для косметичної процедури (ліфтингу). Поки Бутенко продає їх приватним клієнткам, але найближчим часом планує співпрацювати із салонами краси.

Равлики по-бургундськи

равлики - 100 г
біле вино - 1 л
оцет 3% - 200 мл
морква - 2 шт.
цибуля ріпчаста - 2-3 шт.
корінь петрушки - за смаком
лавровий лист, чебрець, селера - за смаком
сіль
равликове месло - 800 г (цибуля ріпчаста - 100 г, часник - 3 зубчики, петрушка (нарізана) - 80 г, сіль - 25 г, мелений перець - за смаком, вершкове масло - 700 г)

Залити равлики холодною водою, довести до кипіння і кип'ятити 5-6 хвилин. Сполоснути їх холодною водою, обсушити чистою ганчіркою або рушником. Потім вийняти м'ясо з раковини й відрізати у нього чорний кінчик.
Очищених таким чином равликів знову промити і покласти в каструлю, заливши білим вином і такою ж кількістю води так, щоб всі равлики були покриті рідиною.
Додати оцет, 2 нарізані морквини, 2 цибулини, чебрець, корінь петрушки, селери, зелена цибуля.
Посолити з розрахунку 10 г на 1 л й варити протягом 4-х годин. 
Зняти з вогню і залишити охолоджуватися в цьому бульйоні. 

Поки равлики варяться, вимити і прокип'ятити черепашки у содової воді (вода із дрібкою харчової соди). Промити чистою водою й обсушити.

Приготувати масло. Дрібно нарізати цибулю, часник і петрушку, додати сіль і чорний мелений перець. Туди ж покласти м'яке вершкове масло і все ретельно перемішати.

М'ясо равликів порізати і розмішати. Потім нафарширувати черепашки у такой послідовності: масло, м'ясом та знову масло. 
Викласти нафаршировані черепашки маслом догори на сковорідку або жароміцну тарілку й перед подачею поставити їх в гарячу духовку на 7-8 хвилин.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі