Фільм про Голодомор, знятий нащадками українських емігрантів, покажуть у 45 країнах

22/02/2017

Джордж Менделюк, режисер: "Ми з Яном зробили цей фільм, бо хотіли розказати людям про цей голокост, Голодомор, чи не найбільшу таємницю 20-го століття. Утім, не менш важливо наголосити на універсальності цієї теми. Я не хочу, аби глядачі йшли з зали у депресивному стані. Я хочу, щоб люди бачили, що є чимало способів здолати подібні жахіття. Мистецтво – один із них. Як і любов".

23 лютого в український прокат виходить історична драма "Гіркі жнива" - епічна сага про велике кохання на тлі трагічних подій української історії, 1932-1933-х років. Фільм знятий канадськими кінематографістами за участю відомих голлівудських, європейських та українських акторів.

Пропонуємо декілька цікавих фактів про зйомки фільму:

Факт 1

Здебільшого фільм знімали в Україні (Музей у Пирогові, Київ). Декілька сцен відзняли на кіностудії у Лондоні.

Факт 2.

Джордж Менделюк так хотів зняти традиційні українські жнива, що у серпні, до початку зйомок, вирішив відзняти цю сцену. Протягом двох днів режисер подорожував сільською Україною та знімав: "Ми залучили українських акторів, які жали та співали пісні. У цих співах поєдналися язичницькі та християнські мотиви, тож ми прагнули зафіксувати цей елемент української культури, який нині майже зник".

Факт 3.

Макс Айронс, готуючись до ролі Юрія Качанюка, вивчав українську історію та навіть брав уроки малювання, щоб більш реалістично імітувати роботу свого персонажа на екрані: "Мене зацікавили випробування, що випали на долю Юрія та мужність, з якою він їх долав. Він чимало долає і багато страждає. Мені власне і захотілося розповісти про цей унікальний для багатьох українців досвід, дослідити цю історію".

Факт 4 

Над створенням народного одягу та військової форми працювали костюмери Тетяна Федотова, Галина Отенко та Олександра Стьопіна. 

"Дехто з акторів носив автентичний одяг 1920-х і  1930-х років. Мороз проймає, коли бачиш акторів у автентичному вбранні армійських офіцерів, енкаведистів та ще й верхи. Страшно було. Знімаючи надзвичайно емоційну історію, наші люди, оператори просто плакали", - згадує Джордж Менделюк. 

Факт 5

26-річна Саманта Баркс (виконавиця ролі Наталки) сама вивчила та майже без акценту заспівала українську пісню. Саме її колись співала мама режисера.

Факт 6

Головні актори - Макс Айронс та Саманта Баркс - не були знайомі до початку зйомок, але швидко знайшли спільну мову на знімальному майданчику. 

 

Факт 7

В одній із сцен використовували вантажівки, які насправді у 1930-х перевозили трупи заморених голодом людей.

Факт 8

Зйомки тривали 50 днів (+ було ще 20 додаткових днів).

Факт 9

До зйомок долучили київську продакшн-студію Radioaktive Film, яка допомагала англо-американським акторам і знімальній групі.

Факт 10

Історичний контекст фільму чимало значив для Менделюка. Перш, ніж зустрітися зі своїм  чоловіком у Німеччині та втекти у Канаду, його мати пережила сталінський Голодомор на початку 1930-х років.

Ян Ігнатович, продюсер, родина якого втекла з України наприкінці 1940-х років: "Я дізнався, що існує декілька українських документальних фільмів про Голодомор та жодного художнього фільму англійською мовою. Я захопився можливістю розказати історію про цей страшний геноцид глобальній аудиторії. Я хотів, щоб цей фільм зачіпав людські емоції, щоб глядачі змогли відчути те, що сталося в Україні. Я вирішив, що фільм надто важливий, щоб його не зняти. Тож я вирішив взяти всі фінансові витрати на себе. 

"Гіркі жнива" - це фільм про любов і надію. Ми хотіли показати, якою б критичною не була б ситуація, людський дух не зламати, не викоренити любов. Цей дух живе в українцях і по сьогодні попри пережиті трагедії".


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі