Фільм про Голодомор продовжує подорож світом

13/06/2016

Аріадна Охримович, незалежний продюсер, режисер, сценарист і педагог в Торонто, зробила декілька документальних фільмів, останній з яких є "Голодомор: Голоси свідків". Вона записала інтерв'ю із 100 свідками Голодомору, які на момент запису проживали у Вінніпезі, Едмонтоні, Ванкувері, Калгарі, Оттаві, Гамільтоні і Монреалі. Фільм був створений під егідою та за сприяння Українсько-Канадського Дослідно-Документаційного Центру (UCRDC).

Одна версія фільму була скорочена до 30 хвилин, щоб його можна було показувати у рамках Національного туру усвідомлення Голодомору, який здійснюється на спеціальному автобусі, оснащеному найсучаснішою інтерактивною аудіо-візуальною технологією (з відвідуванням початкових і середніх навчальних закладів, університетів, урядових будинків, громадських заходів та фестивалів на території Канади) з метою підвищення рівня обізнаності канадців про Голодомор.

"Голодомор: Голоси свідків" отримав нагороду на кінофестивалі 'Peace on Earth Film Festival' (Чикаго) і номінацію за "Кращий документальний фільм" на фестивалі Female Eye Film Festival (Торонто). Фільм також демонструвався у Парижі, Лос-Анджелесі, Беллінгхемі (штат Вашингтон, США), муніципалітеті Джаспер (провінція Альберта); на кінофестивалях Freethought в Орландо (штат Флорида, США), Yorkton Film Festival (де він номінований на премію "Дослідження") у провінції Саскачеван. Попереду - показ на Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів у м.Селбі (Великобританія), який відбудеться 30 липня.

15-тихвилинну версію фільму можна переглянути тут.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі