Дівчина з Донецька популяризує українську вишивку

22/12/2014

"Я хочу, щоб ці іграшки подарували українцям частинку тепла та любові"

Міжнародний економіст, ініціатор соціального проекту «Безпритульні тварини України (https://www.facebook.com/Animals.of.Ukraine?fref=ts), автор та координатор проекту "Одягни ялинку у вишиванку" - все це Юлія Доценко.

Дівчина переїхала до Києва з Донецька після того, як в її рідному місті стало неспокійно. Щоб підтримати, хоча б на відстані, своїх родичів та близьких людей, які наразі перебувають в епіцентрі військових дій, і показати, що Україна – єдина, Юлія ініціювала проект "Одягни ялинку у вишиванку" - колекцію новорічних прикрас з елементами традиційної української вишивки.

"Перша прикраса, яка з’явилася – була у формі серця. Після схвалення з боку друзів, я сформувала цілу колекцію новорічних іграшок – чобіток, дзвіночок, ялинка, серце, зірка та рукавичка. Людям сподобалася ідея (ми розпочали з трьох колекцій) і ми почали своє невеличке виробництво", - каже Юля.

Раніше дівчина вишивала вдома, лише для себе – здебільшого картина для декорування квартир. Візерунки на іграшках з’явилися невипадково  - перед  їх нанесенням Юля вивчили вишивки з усіх регіонів України: "Чорні та червоні кольори у вишивці домінують у центральній частині країни. Інші орнаменти – характерні для Західної та Східної частин України. Вийшло так, що у шести іграшках вдалося об’єднати всю країну".

За своє невеличке життя етноіграшки привернули увагу не лише українців, але й іноземців – Німеччини, Англії, Канади. Хтось з них емігрував з України і купує іграшку як нагадування про свою Батьківщину, а хтось замовляє прикраси в якості українських сувенірів (у тому числі українські дипломати).

Найближчим часом Юлія планує створити колекцію ляльок-мотанок як подарунок українкам до 8 Березня, а також сувеніри на Великдень (кошики, рушники, писанки).

 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі