Донеччанка Тетяна Коновал написала понад 10 000 писанок

25/01/2016

Тетяна Коновал — заслужений майстер народної творчості України, Народний майстер Луганщини, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, автор книги "Писанкова абетка". Народилася на Донеччині. 

У 1995 році чоловік (родом з Карпат) навчив Тетяну писати писанки. З того часу роботи жінки набули високої майстерності та неодноразово експонувалися на міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних та закордонних виставках (Німеччина, Франція, Чехія, Японія). Майстриня постійно бере участь у різних ярмарках, конкурсах, фестивалях, була учасницею II та III з'їздів писанкарів у Космачі на Гуцульщині. 

Персональні виставки з майстер-класами відбувалися в багатьох містах і селах Луганської та Донецької областей, а також у Самборі Львівської обл., Івано-Франківську, Хмельницькому, Кам'янець-Подільському, у секретаріаті Президента України у 2007, 2008 та 2009 роках. 

Писанки Тетяни Коновал зберігаються в деяких музеях України, зокрема — єдиному в світі музеї Писанки в Коломиї.

Майстриня написала більше 10000 писанок. Пише традиційні писанки воском на курячих, гусячих та страусових яйцях, відтворюючи старовинні писанкові орнаменти різних регіонів. Проте більше розвиває авторські малюнки і слобожанські мотиви та працює у двох техніках: традиційна різнокольорова та травлення оцтом коричневої шкаралупи.

У 2007 році світ побачив навчальну книгу Тетяни Коновал "Писанкову абетку". 

З 2014 року майстриня живе та працює в Києві.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі