Де у Києві "шоколад" росте на дереві?

08/11/2016

У субтропічній оранжереї Ботанічного саду імені академіка Фоміна росте цікаве дерево із родини бобових під назвою цератонія (ріжкове дерево). Його батьківщиною є середземноморські країни, але здавна культивуються в Іспанії, Італії, на Кіпрі, в Ізраїлі, Палестині, Греції.  У нинішній час вирощуються також в Індії, Аргентині, Бразилії та інших субтропічних країнах.

М'якоть плодів ріжкового дерева (бобів розміром 10-30 см) містить до 50% цукру. У сирому вигляді стручки неїстівні - їх зривають незрілими, потім розкладають на сонці і вони стають солодкими.

На Кіпрі сироп виготовлений із бобів "ріжкового дерева" називають "чорним золотом" і він є одним з основних продуктів експорту. На Мальті його використовують як ліки від кашлю, простуди, при розладах травлення та для зміцнення імунітету.

Солодощі з керобу (порошку зі засушеного стручка дерева) їдять під час Великого посту.  

Найдивовижнішим у цьому дереві є те, що боби завжди мають незмінну постійну і однакову для всіх масу - 200 мг, що зробило їх ще з часів Стародавнього Риму та Греції мірою ваги, відомої всьому світу як карат. Навіть при зміні умов, наприклад, при підвищеній вологості  чи засухах, насінини ніколи не змінюють своєї ваги.

 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі