Cargill готова інвестувати у будівництво зернового терміналу

20/08/2015

Компанія Cargill (США) має намір взяти участь у реалізації проекту з будівництва у порту "Южний" (Одеська область) нового зернового терміналу. Меморандум про наміри був підписаний з представниками Адміністрації морських портів України та ТОВ "М.В. Карго".

"Привабливість інвестицій полягає в тому, що вони позитивно впливають на економіку на всіх рівнях. Новий термінал означає збільшення портових зборів, надходжень до місцевого та державного бюджетів, а також появу в Одеській області до 350 нових робочих місць. Ми хочемо, щоб подібні проекти всесвітньо відомих компаній стали позитивним сигналом для бізнесу, який готується зайти в Україну", - прокоментував Міністр інфраструктури А.

Меморандум зобов'язує АМПУ створити на підході до терміналу акваторію з належним рівнем днопоглиблення. Сам термінал дозволить Cargill проводити перевалку зернових, продуктів їх переробки та інших вантажів. Пропускна спроможність першої черги будівництва складе 5 млн. тонн. Друга черга передбачає збільшення потужності ще на 2-4 млн. тонн.

"Україна має потужний потенціал в агросекторі, який найближчим часом лише збільшуватиметься. Щоб мати можливість обробляти більше вантажів, Cargill потребує додаткової інфраструктури. Будівництво терміналу в порту "Південний" дозволить нам відправляти звідти на експорт до 70% нашого українського вантажопотоку зернових", - зазначив гендиректор Cargill Мартін Шульдт.

Наступний етап після підписання меморандуму про наміри - спільне опрацювання договору про співпрацю, який визначатиме терміни виконання технічних параметрів проекту, а також рівень відповідальності сторін. Сторони планують підписати цей договір після того, як Cargill увійде в капітал "М.В. Карго" шляхом підписання акціонерної угоди.
Сума запланованих інвестицій становить близько 130 млн. доларів. Протягом року з моменту підписання договору сторони повинні будуть почати реалізацію преокта.

Запуск терміналу запланований на 2017 рік.

 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі