Ботсаду ім.Миколи Гришка у Києві - 80!

15/09/2015

Національному ботанічному саду ім.академіка Миколи Гришка в Києві виповнилося 80 років

У 1935 році Володимир Липський розробив детальний науковий план створення ботсаду. Ще до Другої світової війни сад нараховував понад 2000 видів рослин.
Після війни під керівництвом Миколи Гришка, першого директора, з'явилися великі ботаніко-географічні ділянки: «Українські Карпати», «Степи України», «Крим», а також «Алтай», «Західний Сибір», «Кавказ».
Сформували дендрарій, плодово-ягодную і квітково-декоративну колекції. Експозиція накопичувалася по-різному: купували рослини (наприклад, перші 20 примірників азалій придбали в Німеччині), привозили з експедицій та відряджень, отримували в подарунок від ботсадов на всіх континентах. Для наукових досліджень будувалися оранжереї, лабораторії.

Парк площею 129 га розкинувся вздовж Дніпра майже на 2 км, а його рослин (плодових, декоративних, кормових, лікарських, овочевих), привезених з різних куточків планети, нараховує понад 14 000 видів.

За останні роки у парку з'явився не лише сад «Пори року», а й інші тематичні куточки - гравійний, кам'яний, «Корейський сад», «Красний двір», "Тибетський сад".

Завдяки дивовижним пейзажам у парку знімали сцени телесеріалів "Свати" та "Доярка з Хацапетівки".


Більше відео
Коментарі