3000 вареників щодня та 20 000 л борщу на рік - ресторан "Веселка" у Нью-Йорку

17/07/2017

У "Східному селі" (Нью-Йорк), на розі Другої авеню та Дев’ятої вулиці, цілодобово працює український ресторан Veselka ("Веселка"), повідомляє Голос Америки.

За 60 років заклад встиг стати одним із легендарних місць Мангеттена, де можна поласувати простими і недорогими українськими стравами.

Власник ресторану - Том Берчард, чия перша дружина була донькою засновника "Веселки", відомого у Нью-Йорку українського патріота Володимира Дармохвала.

Колись "Веселка" була геть не схожою на сучасну, згадує Том. Це була місцева крамниця, де продавались солодощі, цигарки, газети і лотерейні квитки, а, окрім того, подавали українські обіди та вечері.

Наразі за автентичність страв відповідає шеф-кухар ресторану Дмитро Марценюк: "Основне меню ми тримаємо таким, яким воно було 10, 20, 30 років тому. У нас дуже популярні вареники з яловичими ребрами. Це була моя ініціатива, мій рецепт".
 
Щодня на кухні "Веселки" ліплять 3000 вареників, а борщу тут готують маже 20 000 л на рік.
 
Клієнтів у ресторані ніколи не бракує (90% - іноземці), а на вихідних ще й у черзі доведеться постояти.

Під час Революції гідності "Веселка" несподівано стала одним з найбільш динамічних осередків української культури у Нью-Йорку. Ресторан надсилав допомогу, у закладі збиралися волонтери.

Том Берчард, який свого часу мав доводити свою відданість традиціям, радий, що з роками він зумів зберегти автентичність закладу.

"Деякі люди, які не дуже добре знають історію, думають, що я українець, і, якщо чесно – я пишаюся цим!".

Фото: ФБ-сторінка ресторану. 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі