30 ескізів авторських рушників Полтавщини покажуть у Києві

19/08/2016

Григорій Гринь: "Я дуже хочу, щоб прадавня традиція вишивок була відроджена і продовжена. Адже не може бути майбутнього, якщо ми забудемо минуле".

З 20 серпня до 11 вересня у Музеї Івана Гончара триватиме виставка 30 ескізів авторських рушників Полтавщини видатного українського художника Григорія Гриня.

Заслужений майстер народної творчості України все своє життя присвятив вивченню, збереженню та відродженню традиційної вишивки та килимарства Полтавщини. Протягом останніх 15 років митець створив понад 500 нових робіт.

Розробляючи ескізи художніх виробів, майстер спирався на дослідження археологічного та етнографічного матеріалу. Він подорожував селами Полтавщини, вивчаючи, аналізуючи та замальовуючи народну вишивку.

Майстер вивів основну формулу полтавської вишивки: змішаний рослинно-зооморфний-геометричний орнамент, як білим по білому, так іншими тонами (світло-блакитний, вохристий, болотний). У ході досліджень художник з'ясував, що колись нитки фарбували відваром лушпиння цибулі та горіху, кори вільхи, дубу, бузини, а для закріплення кольору запікали у пшеничних паляницях, тому вишивані візерунки не вицвітали протягом століть.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі